شماره‌های تماس:

قیمت شمش فولادی – اسپاد فولاد آسیا

شمش فولادی

[rank_math_breadcrumb]

شمش فولادی از جمله فرآورده‌های میانی نورد فولاد است. شمش فولادی به دو صورت بیلت(Billet) و بلوم(Bloom) تولید می‌گردد. شمش فولادی که به صورت بیلت تولید می‌گردد، تحت عنوان شمشال نیز شناخته می‌شود و دارای سطح مقطع دایره‌ای و یا مربعی شکل است. بیلت دارای عرض کمتر از ۱۵ سانتی متر و سطح مقطع کمتر از ۲۳۰ سانتی متر مربع است و از این رو بیشتر برای مصارف تولید میلگرد و سیم استفاده می‌شود.
شمش فولادی که بصورت بلوم تولید می‌گردد، تحت عنوان شمشه نیز شناخته می‌شود. بلوم نیز دارای سطح مقطعی کمتر ۲۳۰ سانتی متر مربع است اما عرض آن بیش از ۱۵ سانتی‌متر مربع است. شمش فولادی بلوم معمولا برای مصارف ساخت ریل قطار، سپری، ناودانی، قوطی، تیرآهن کاربرد دارد.

لیست قیمت شمش فولادی

آخرین به روز رسانی : 1403/03/29 ساعت ۱7:۰۰

کورهمبدامقطع (mm^2)طول (متر)آنالیزمقدار (تن)قیمت (تومان)
قوسیخوزستان150x150125SP100023,900
قوسییزد150x150125SP100023,850
القایییزد150x150125SP100023,600
القاییاصفهان125x125125SP30023,800
القایییزد125x125125SP20023,500

محاسبه قیمت محصول

سوالات پرتکرار

شمش های SP3 دارای کربن پایین تری نسبت به شمش های ۵SP می باشند و عمدتآ در تولید نبشی و ناودانی و تیرآهن از شمش های SP3 استفاده و عمده شمش های ۵SP برای تولید میلگرد استفاده می شود
در شمش های قوسی از کوره های قوسی الکتریک استفاده می شود که از کیفیت و حجم بالاتری نسبت به کوره های القایی ذوب دارا می باشد
شمش ها به دو صورت دستی و CCM (ریخته گری پیوسته)  تولید می شوند که امروزه روش قالب ریخته گری پیوسته می باشد
شمش فولادی آهن تولید شده از فرایند ذوب با ویژگی های فیزیکی و شیمیای مختلف جهت نورد برای تولید مقاطع تخت و طویل فولادی می باشد

شمش فولادی
شمش فولاد مواد اولیه تولید فرآورده ها فولادی است. فولاد روش های مختلفی از جمله های کوره بلند (BF)، کوره قوس الکتریکی (EAF) و کوره القایی (IMF) برای تولید فولاد خام یا مذاب وجود دارد. برای تولید شمش فولاد از روش EAF یعنی کوره قوس الکتریکی استفاده می شود. تولید شمش فولاد به روش قوس الکتریکی ابتدا آهن قراضه داخل این کوره ریخته می شود سپس مخلوطی از آهن اسفنجی (Sponge Iron) ، آهک، کک، بنتونیت و مواد افزودنی دیگر به آن اضافه می شود.
سپس نمونه گیری انجام می شود و در آن اکسیژن دمیده می شود و به فولاد مذاب تبدیل می گردد. مخلوط مذاب تولید شده پس از تخلیه سرباره به واحد ریخته گری ارسال می شوند. سپس مواد مذاب داخل ظروف تاندیش ریخته شده و بعد از آن داخل قالب مسی آبگرد و سپس در طول مسیر غلطکی با پاشش آب خنک و به شمش منجمد تبدیل می گردد.

شمش فولادی

شمش فولادی دارای ۲ گرید ۳SP و ۵SP از استاندارد فولاد ST37 می باشند. ۳SP و ۵SP در دسته فولادهای ساده کربنی قرار می گیرند که قابلیت عملیات حرارتی ندارند. از این رو کاربردهای آن، در مواردی است که استحکام بالا مورد انتظار نباشد. ۳SP انعطاف بیشتری دارد و در صنایع نیازمند خمش و کشش استفاده می شود. شمش ۵SP انعطاف پذیری کمتری دارد و در صنایع باثبات استفاده می شود که تحت نیرو و فشار نباشند.
با افزودن عناصر دیگری به ساختار فولاد می توان خواص آن را تا حدی تغییر داد و ویژگی هایی مانند ثبات در دمای بالا و مقاومت بیشتر در برابر خوردگی و ساییدگی در آن ایجاد کرد که نهایتا محصولی را که با این روش در کوره های بلند آلیاژسازی به دست می اید فولاد الیاژی می گویند که به دلیل دارا بودن گستره وسیعی از خواص مکانیکی (چقرمگی) انجام عملیات حرارتی بر روی انها باعث افزایش خواص مکانیکی از جمله سختی و استحکام کششی می شود که در ساخت انواع قطعات خودروسازی ، غلتک ، میل لنگ، چرخ دننده و پیچ و مهره مورد استفاده قرار می گیرد.

[ninja_tables id=”4065″]