اسپاد فولاد آسیا

قیمت ناودانی آهنی– اسپاد فولاد آسیا

ناودانی آهنی

[rank_math_breadcrumb]

یکی از پروفیل‌های پرکاربرد در صنعت و ساختمان، ناودانی، است که از نظر ظاهری از یک جان افقی به همراه دو بال عمودی تشکیل شده است و محل اتصال این دو بال با جان دارای انحنایی در زاویه درونی آن است. جدول وزنی ناودانی در انواع مختلف وجود دارد. این محصول فولادی در دو نوع پرسی و فابریک با توجه به روش تولید آن‌ها وجود دارد. از نگاهی دیگر این محصول فولادی را به دو صورت ساده و مشبک نیز تولید می‌کنند.

نوع مشبک که از ورق گرم گالوانیزه تولید می‌شوند و با توجه به مشبک بودن در تولید ساختمان‌های سبک و حوزه‌های دیگر کاربرد فراوانی دارند، لذا با توجه به کاربرد گسترده این نوع در کنار سایر انواع محاسبه وزن در هنگام خرید و مصرف، لازم و ضروری به نظر می‌رسد. 

مجموعه اسپادفولاد تامین کننده‌ای قابل اطمینان برای انواع بال شیب دار با کیفیت و خواص مکانیکی عالی در سایزهای متفاوت و با تلرانس‌های بسیار دقیق است. انواع تولید شده در این شرکت بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی کاربردهای بسیاری در سازه‌های فلزی صنعتی و ساختمانی دارند. استانداردهای این محصول فولادی یکی از مهم‌ترین فاکتورها و الزامات یک درخواست است. استاندارد در بر گیرنده استاندارد اروپایی DIN EN 1026-1:2009 برای نوع سنگین و استاندارد روسی GOST 8240: 1997 برای نوع سبک است.

اسپاد فولاد، قیمت ناودانی را در سایزها و کارخانه‌های ناب تبریز، ابهر، شکفته، فایکو و اروپا ارائه و عرضه می‌کند، به منظور اطلاع از قیمت‌ها به لیست قیمت این محصول فولادی در سایت مراجعه فرمایید.

مقاطع فولادی - اسپاد فولاد آسیا

طبق نظر کارشناسان اسپادفولاد:

“استفاده از جدول وزن ناودانی، برای خرید بهتر و مطمئن تر این محصول کمک می کند. از آنجا که وزن ناودانی بر بهای این محصول اثر مستقیم دارد، اطلاع از وزن و محاسبه وزن استاندارد با استفاده از جدول وزن اهمیت زیادی پیدا می‌کند.”

جدول وزن ناودانی سنگین

ناودانی سنگین، یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع است که به عنوان ناودانی اروپایی یا ناودانی UNP در بازار ایران شناخته می شود. از این مقطع فولادی در موارد متفاوتی مثل ساخت باد بند، قوطی، خرپا و ستون استفاده می شود. دلیل سنگین بودن وزن این محصول، ضخامت پروفیلی است که ناودانی از آن ساخته شده  و از سایز ۴۰ تا ۴۰۰ به کشور وارد می شود.

جدول وزن ناودانی سنگین

سایز (mm)وزن هر متر شاخه (Kg/m)ارتفاع (h)عرض بال (b)وزن شاخه ۶ متری (Kg/m)وزن شاخه ۱۲ متری (Kg/m)
۸۰۸٫۶۵۸۰۴۵۵۱٫۹۱۰۳٫۸
۱۰۰۱۰٫۶۱۰۰۵۰۶۳٫۶۱۲۷٫۲
۱۲۰۱۳٫۴۱۲۰۵۵۸۰٫۴۱۶۰٫۸
۱۴۰۱۶۱۴۰۶۰۹۶۱۹۲
۱۶۰۱۸٫۶۱۶۰۶۵۱۱۱٫۶۲۲۳٫۲

جدول وزن ناودانی سبک

ناودانی سبک، از لحاظ وزن، وزنی کمتر از استاندارد تعریف شده جدول اشتال ناودانی دارد. معمولا ناودانی های وارد شده روسی، از نوع سبک هستند و گاها بعضی از کارخانه های داخلی که اقدام به تولید ناودانی می کنند، این محصول را از نوع سبک تولید و در بازار عرضه می کنند. از این محصولات برای نمای ساختمان ها، اسکلت ماشین، ساخت چهارچوب در و پنجره و … استفاده می شود و به دلیل سبک بودن، نرخ کمتری به نسبت سایر ناودانی ها دارند.

جدول وزن ناودانی سبک

سایز  (mm)وزن هر متر شاخه (Kg/m)ارتفاع (h)عرض بال (b)وزن شاخه ۶ متری (Kg/m)وزن شاخه ۱۲ متری (Kg/m)
۸۰۷٫۰۵۸۰۴۰۴۲٫۳۸۴٫۶
۱۰۰۸٫۵۹۱۰۰۴۶۵۱٫۵۴۱۰۳٫۰۸
۱۲۰۱۰٫۴۱۲۰۵۲۶۲٫۴۱۲۴٫۸
۱۴۰۱۲٫۳۱۴۰۵۸۷۳٫۸۱۴۷٫۶
۱۶۰۱۴٫۲۱۶۰۶۴۸۵٫۲۱۷۰٫۴

فرمول محاسبه وزن ناودانی

وزن ناودانی = طول ناودانی * وزن مخصوص ناودانی 

*: وزن مخصوص این کالا را از جدول اشتال ناودانی می توانید مشاهده کنید و در فرمول جایگذاری کنید.

سخن پایانی

در این صفحه با دلایل استفاده از جدول وزن ناودانی و وزن انواع ناودانی آشنا شدیم. داشتن وزن این محصول به ما برای خرید بهتر این مقطع کمک می کند و می توانیم مطمئن باشیم که کدام سایز برای کاربردی که می‌خواهیم داشته باشد مناسب است.  

سوالات پرتکرار

شما می توانید برای مشاوره و خرید با کارشناسان مجرب ما تماس و خریدی به صرفه و با کیفیت را تجریه کنید

باتوجه به موقعیت مکانی مصرف کننده ابتدا نزدیک بودن کارخانه به مصرف کننده از لحاظ کرایه حمل ملاک قرار دارد و کیفیت میلگرد هم در انتخاب نهایی مصرف کننده موثر است

میلگردA2   دارای انعطاف پذیری بالاتر و قابلیت خم کاری بیشتری (خمش) می باشد و میلگردهای A3  تردتر می باشد

 

میلگرد ساده سطحی صاف و یکنواخت دارد و بیشتر جهت مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد

اما میلگردهای آجدار دارای سطح مارپیچی و آجدار است و دارای انعطاف و جوش پذیری بیشتری است

میلگرد نوعی میله ی فولادی است که در سایزهای مختلفی شاخته می شود و از طریق فرایند نورد شمش فولادی تولید می شود