شماره‌های تماس:

مصرف ظاهری فولاد ایران در سال ۱۴۰۱ با جزییات

[rank_math_breadcrumb]

فهرست

بر اساس گزارش آماری انجمن فولاد در سال ۱۴۰۱، مصرف ظاهری فولاد میانی (بیلت و بلوم و اسلب) به ۲۳ میلیون و ۶۷ هزار تن رسید.

فولاد میانی

در بخش فولادمیانی، ۱۳ میلیون و ۴۲۵ هزار تن سهم مصرف ظاهری بیلت و بلوم و ۹ میلیون و ۶۴۲ هزار تن سهم مصرف ظاهری اسلب بوده است. مصرف‌ظاهری بیلت و بلوم افزایش ۱۶ درصدی داشته و مصرف‌ظاهری اسلب هم ۱۱ درصد افزایش داشته است.

محصولات فولادی

در گزارش آماری انجمن فولاد، رشد مصرف ظاهری مقاطع تخت فولادی افزایش ۸ درصدی و رشد مصرف‌ظاهری مقاطع طویل فولادی افزایش ۱۸ درصد اعلام شده است.

مصرف‌ظاهری مقاطع تخت ۹ میلیون و ۹۳ هزار تن بوده که ۸ میلیون و ۷۰۵ هزار تن سهم ورق گرم، ۲ میلیون و ۶۳۹ هزار تن سهم ورق سرد و ۱ میلیون و ۶۰۹ هزار تن سهم ورق پوشش‌دار بوده است. مصرف‌ظاهری ورق گرم افزایش ۹ درصدی داشته، مصرف‌ظاهری ورق سرد کاهش ۷ درصدی و مصرف‌ظاهری ورق پوششدار افزایش ۱۴ درصدی داشته است.

در سال ۱۴۰۱، مصرف ظاهری تیرآهن با رشد ۷ درصدی به ۱ میلیون و ۱۷۱ هزار تن رسیده است و مصرف‌ظاهری میلگرد هم با افزایش ۲۱ درصدی به ۸ میلیون و ۰۹۰ هزار تن رسیده است. مصرف ظاهری نبشی، ناودانی و سایر مقاطع طویل‌فولادی با افزایش ۲۱ درصدی همراه بوده است.

آهن اسفنجی

مصرف ظاهری آهن اسفنجی نیز طبق گزارش انجمن‌فولاد افزایش ۵ درصدی یافته و به ۳۰ میلیون و ۸۶۶ هزار تن رسیده است.

نکات مهم گزارش

مصرف فولاد کشور از ۲۳ میلیون تن گذشت.
مصرف مقاطع طویل فولادی در مرز ۱۰ میلیون تن قرار گرفت.
افزایش مصرف‌ظاهری همه محصولات فولادی میانی و نهایی به جز ورق سرد.

جدول جزئیات آمار مصرف ظاهری فولاد

در جدول زیر جزئیات آمار مصرف ظاهری فولاد میانی، محصولات فولادی و آهن اسفنجی در سال ۱۴۰۱ و مقایسه آن با سال قبل را ببینید:

جدول مصرف ظاهری فولاد
جدول مصرف ظاهری فولاد
فهرست مطالب

نوشته‌های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها