شماره‌های تماس:

تعیین قیمت بورس کالا برای محصولات فولادی

[rank_math_breadcrumb]

فهرست

مداخله دستوری

یک فعال معدنی گفت:هر نوع محدودیت، ممنوعیت و قیمت گذاری، دخالت در مکانیزم بازار محصولات فولادی تلقی می‌شود و محکوم به شکست است.
بهرام شکوری در گفتگویی با اشاره به الزام وزارت صمت برای عرضه تمام محصولات زنجیره فولاد در بورس کالا اظهارداشت اغلب فعالان صنعتی و معدنی با دخالت دولت در قیمت گذاری محصولات فولادی در بورس کالا مخالف هستند؛ هر چند حتی این شیوه مخالفت، هم به نوعی دخالت محسوب می‌شود اما هر نوع محدودیت، ممنوعیت و قیمت گذاری دستوری، آفت صنعت و معدن کشور به حساب می‌آید.
وی با بیان اینکه بورس کالا، بازاری برای عرضه انواع کالاها و محصولات است، گفت: تولید کنندگان و فعالان صنایع معدنی می‌توانند در بورس کالا محصولات‌شان را عرضه و به فروش برسانند اما اگر برای فروش محصولات الزام مطرح شود، کار غلط و اشتباهی است که وزارت صمت بر آن اصرار دارد.
این عضو اتاق بازرگانی با اشاره به تعهدات و سپرده گذاری های مالی تولید کنندگان دربورس کالا برای فروش محصولات‌شان، تصریح کرد: وقتی فعالان معدنی و صنعتی در مدت زمانی مشخص مثلا پنج سال یا ده سال می‌توانند محصولات‌شان را به فروش یرسانند، چرا باید محصولات خود را در بورس عرضه کنند چون حضور در این بازار هم شرایطی مثل سپرده گذاری مالی ، ارزیابی عملکرد تولید و امثالهم دارد که عملا دست و پای فعالان و تولید کنندگان را می بندند.
شکوری گفت: وزارت صمت تولید کنندگان را مجاب و مجبور به عرضه در بورس کالا می کند در حالی که به راحتی می‌توانند قراردادهای درازمدت برای فروش محصولات خود به صورت تضمینی ببندند.

منبع: فولادبان

فهرست مطالب

نوشته‌های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها