شماره‌های تماس:

شرکت فولاد میانه یکی از تامین‌کنندگان میلگرد آجدار جناغی(A3) بازار داخلی است که محصولات این کارخانه به شکل شاخه‌ای و طبق استاندارد INSO 3132 تولید می‌شوند. میلگرد میانه در سایزهای 10 الی 32 در بازار ایران موجود است و شما می‌توانید تولیدات این کارخانه را از سایت عصرآهن سفارش دهید.

با اینکه وزن استاندارد خاصی برای تولید میگرد در اختیار کارخانه‌های فولادی قرار گرفته، اما با این حال تولیدات هر کارخانه‌ای از لحاظ وزن با هم متفاوت هستند. البته کارخانه‌های فولادی فقط مجاز به تولید میلگرد در بازه‌ی وزنی خاصی هستند و وزنی غیر از این استاندارد غیرقابل قبول است.

میلگرد میانه با دو f برعکس و داخل هم که بر روی بدنه‌ی میلگرد حک می‌شود، قابل شناسایی است. بر روی میلگرد میانه ابتدا نام اختصاری آن(دو تا f برعکس)، نوع آج، روش تولید(علامت تولید میلگرد به روش ترمکس)و سپس سایز میلگرد حک می‌شود.

قیمت میلگرد میانه
قیمت میلگرد میانه در ابتدای تاسیس و شروع تولید فولاد آذربایجان، با احتساب قیمت شمش آهن، هزینه های تولید و با اضافه کردن مارجین سود تولید کننده، تعیین می‌گردید.

با شروع فعالیت بورس کالا و عرضه میلگرد میانه در بورس، قیمت میلگرد میانه متناسب با قیمت عرضه بورس تعیین گردیده، و در محدوده قیمت فوق به فروش می‌رسید.

در حال حاضر روال تعیین قیمت میلگرد میانه تغییر کرده و بیشتر از سمت واسطه ها و صاحبان بار به صورت روزانه قیمت گذاری می‌شود. فولاد آذربایجان بیشتر تولیدات خود را در بورس کالا عرضه می‌کند و واحد بازرگانی فولاد میانه به درخواست‌های بالای ۳۰۰ تن، با توجه به میزان درخواست قیمت اعلام می‌کند.

شرکت فولاد آذربایجان که با نام مجتمع فولاد میانه نیز شناخته‌ می‌شود، در تاریخ ۱۳۶۸ شمسی با ظرفیت تولیدی ۵۵۰ هزار تنی در سال، در شهرستان میانه از توابع استان آذربایجان شرقی کلنگ زنی گردید تا به مرحله احداث برسد

تاریخچه شرکت فولاد آذربایجان(میانه)

فولاد آذربایجان اولین کارخانه با تکنولوژی پرد در ایران، از زیر مجموعه هلدینگ ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران می‌باشد. بهره برداری فولاد میانه در سال ۱۳۷۹ شمسی و به همت پرسنل زحمت کش مجموعه و با فرآهم شدن ماشین آلات، تجهیزات مربوطه و همچنین آماده سازی خطوط تولید، صورت گرفت. بنا به توضیحات مدیر عامل شرکت فولاد آذربایجان آقای مهرداد ناجی یکی از مشکلاتی که معمولا صنعت فولاد در ایران با آن مواجه می‌باشد، ناقص بودن زنجیره و عدم توازن در آن است و در مجتمع صنعتی فولاد میانه نیز با تکمیل واحد فولادسازی آن، زنجیره فولاد از آهن اسفنجی تا میلگرد را در خاورمیانه به وجود آورده است. به همین دلیل قیمت میلگرد میانه همیشه به نسبت رقبا پایین تر بوده و خرید آن به‌صرفه می‌باشد. مساحت زمین مربوطه به شرکت فولاد آذربایجان، ۴۶ هکتار است که به صورت دقیق‌تر در فاصله سه کیلومتری  و در جنوب شرقی میانه که نزدیک به ایستگاه راه آهن، قرار گرفته است. انرژی برقی یا الکتریکی مورد نیاز این مجتمع نیز توسط شبکه برقی ۶۰ کیلو واتی تامین می‌شود. این مجموعه توانسته است با تولید ۵۵۰ هزار و ۵۶۷ تن تولید اسمی در سال ۱۳۸۲ شمسی، فعالیت موفق خود را به ثبت رساند. با استناد بر گزارش بانک مرکزی و آمارهای توسعه صنعتی، طرح فولاد میانه با سه طرح بزرگ دیگر در مجموع یک میلیارد یورو از بانک صنعت و معدن دریافت نموده‌اند که بیش از ۳۸ درصد تسهیلات تخصیصی به طرح‌های فولادی است. همچنین این مجموعه برای آسان‌تر کردن حمل و نقل برای محصولات و دسترسی داشتن به مسیر بین المللی، جاده‌ای به طول ۶ کیلومتر احداث کرده است. میزان اشتغال زایی مجموعه صنعتی فولاد آذربایجان نیز، به صورت ۴۰۰ نفر پرسنل فعال مستقیم و بیش از ۴۵۰۰ نفر غیرمستقیم می‌باشد.

ماشین آلات و تجهیزات کارخانه فولاد آذربایجان(میانه)

این کارخانه برای اینکه بتواند محصولات باکیفیت ایرانی تولید کند، به پیشرفته‌ترین و بروزترین دستگاه‌ها و تکنولوژی‌ها مجهز می‌باشد. مجتمع فولاد آذربایجان در بخش خطوط نورد گرم خود، دارای کوره پیش گرم با ظرفیت تولید صد تن محصول فولادی در یک ساعت را دارا می‌باشد.‌ به منظور برش محصولات، این مجتمع با روش سرد از قیچی‌های پاندولی و برای برش با روش گرم از قیچی‌های اضطراری استفاده می‌گردد. به منظور ارسال شمش به کوره از میز شارژ خودکار بهره گرفته می‌شود و حتی سیستم‌های بسته بندی در این مجتمع به صورت تمام اتوماتیک می‌باشد. جهت پوسته زدایی میلگرد میانه در این مجتمع از دستگاه های مخصوصی بهره گرفته می شود. لازم به ذکر است ۱۸ عدد استند نورد با کنترل سرعت هوشمند وجود دارد، برای تابگیری و حتی خنک کردن محصولات تولیدی و فولادی سیستم‌های ویژه‌ای تخصیص داده شده است که کار در این صنعت را راحت می‌سازد.

افتخارات و دستاوردهای مجتمع فولاد آذربایجان(میانه)

همانطور که اشاره گردید، به سبب تکیه بر تکنولوژی‌های روز دنیا و بالا بردن کیفیت‌ها در کنار کاهش هزینه‌های مصرفی و تولیدی به خاطر کاهش انرژی مورد نیاز برای تولیدات محصولات فولادی و بالا بردن دانش فنی کارکنان، این شرکت توانسته است گواهینامه‌ها و تقدیرنامه‌هایی را از بخش‌های مختلف کسب نماید که شامل پروانه تحقیق و توسعه امکانات آزمایشگاهی، مجوز درج علامت انحصاری روی محصولات، گواهی تایید صلاحیت آزمایشگاه و گواهی مدیریت کیفیت می‌باشد. با توجه به کیفیت بالای میلگرد میانه و قیمت مناسب آن عصر آهن خرید آن را پیشنهاد می‌کند.