شماره‌های تماس:

طالبان خواستار سرمایه‌گذاری ژاپن شد

[rank_math_breadcrumb]

فهرست

به گزارش دنیای معدن، دفتر مطبوعاتی ریاست الورزاء با نشر خبرنامه ای گفته است که عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزراء با تاکاشی اوکادا، سفیر اسبق و تاکویوشی کورمایا، سفیر جدید ژاپن برای افغانستان ملاقات کرده است.

معاون اداری ریاست الوزراء از خدمات ارزشمند تاکاشی اوکادا در جریان مأموریت اش و کمک های حکومت و مردم آن کشور به افغانستان ابراز امتنان نموده، گفت که ژاپن همیشه خواهان صلح و ثبات در افغانستان بوده و در کنار مردم ما قرار داشته است.

عبدالسلام حنفی معاون، با اشاره بر اینکه ملت افغانستان همواره خواهان روابط نیک و حسنه با ژاپن است، گفت که طالبان خواهان روابط نیک با کشورهای همسایه و تمام کشورهای جهان می باشد.

وی افزود که امنیت سراسری در کشور تأمین شده و طالبان به هیچ کسی اجازه نمی دهد که از خاک افغانستان علیه امنیت کشورهای دیگر استفاده کند.

وی اضافه کرد که با حاکمیت طالبان از کشت، قاچاق، تولید و استعمال موادمخدر جلوگیری صورت گرفته و امنیت سرتاسری تأمین گردیده که تأثیرات مثبت خود را به جهان نیز دارد.

معاون اداری ریاست الوزراءخواهان سرمایه گذاری ژاپن در عرصه های مختلف به ویژه در بخش های استخراج معادن و تکنولوژی درافغانستان گردید.

با این حال تاکاشی اوکادا، مراتب تسلیت و همدردی خویش را بخاطر تلفات و خسارات ناشی از زلزله اخیر در هرات و انفجار در مسجد امام زمان(عج) بغلان ابراز داشت و گفت که کمک های ما از طریق صلیب سرخ به زلزله زدگان ارسال شده است.

وی افزود که ما بخاطر نزدیک سازی طالبان با جامعه بین المللی صحبت ها و تلاش های پیهم داشته ایم و در کنار مردم افغانستان باقی می مانیم و کمک های ما ادامه خواهد داشت.

در این دیدار تاکویوشی کورمایا سفیر جدید ژاپن برای افغانستان نیز گفت که هدف ما فقط کمک به مردم افغانستان است و میخواهیم در همکاری با طالبان بخاطر رسیدن به این هدف تلاش نمائیم.

پیش از تسلط طالبان بر افغانستان، ژاپن یکی از کمک کننده های عمده به بازسازی و انکشاف افغانستان به شمار می رفت.

این کشور در دو سال گذشته نیز کمک های مالی خود به افغانستان را به ویژه در بخش حمایت از آموزش دختران ادامه داده است.

فهرست مطالب

نوشته‌های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها