شماره‌های تماس:

قیمت سنگ آهن– اسپاد فولاد آسیا

سنگ آهن

[rank_math_breadcrumb]

سنگ آهن به انگلیسی: (Iron ore) کانسنگی است که ۵ درصد از پوسته زمین را تشکیل می‌دهد. با استخراج سنگ آهن خام از پوسته زمین و تفکیک ناخالصی‌ها، پودر تیره رنگ نقره ای – قهوه ای آهن به حاصل می‌شود. این عنصر به راحتی اکسیده می‌شود و به تنهایی خیلی محکم نیست و برای افزایش استحکام آن جهت به‌کارگیری در بخش‌هایی چون ساختمان سازی، آلیاژ آن با استفاده از عناصر بسیاری تهیه می‌شود. این عناصر متفاوت هستند و متداول‌ترین آن‌ها نیکل و کروم است.

موارد مصرف :

سنگ آهن ماده اولیه تولید فولاد است و ۹۸ درصد سنگ آهن استخراج شده در سطح جهان برای تولید فولاد به کار می‌رود. صنایع خودرو سازی و ساخت و ساز، بخش‌های اصلی مصرف‌کننده فولاد هستند و در نتیجه میزان تقاضای فولاد این بخش‌ها بر تقاضا و قیمت سنگ آهن تأثیر گذار است.

سنگ اهن

لیست قیمت سنگ آهن

در حال حاظر لیست قیمتی موجود نمیباشد.
لطفا ساعاتی دیگر به سایت مراجعه فرمایید.
با تشکر

محاسبه قیمت محصول

سوالات پرتکرار

سنگ آهن هماتیت نسبت به سنگ آهن مگنتیت دارای عیار آهن کمتری می باشد، سنگ آهن مکنتیت Fe3O4 و درصد وزنی آهن بالاتر از 72.36% می باشد

سنگ آهن هماتیت مایل به قرمز و با فرمول Fe2O3 و  حدود 69.9% وزن آهن آن می باشد

سنگ آهن بصورت های مختلفی چون هماتیت، مگنتیت، گوتیت، لیمونیت، سیدریت، پیریت در طبیعت یافت می شوند که عمده مصرف در جهت تولید فولاد مگنتیت و هماتیت می باشد

اولین محصول ماده اولیه تولید فولاد، سنگ آهن می باشد که از معادن طبیعی پوسته زمین که ۵% آن را سنگ آهن تشکیل داده استخراج می گردد.