شماره‌های تماس:

قیمت تیرآهن– اسپاد فولاد آسیا

تیرآهن 

[rank_math_breadcrumb]

بدون شک، یکی از مقاطع پرمصرف و لازم برای احداث بناهای ساختمانی، سوله و… تیرآهن، است که به دو شکل l و H در کارخانجات و صنایع فولادی با استفاده از شمش آهن تولید می شود. برای استفاده در اسکلت سازه‌های عظیم، از تیرآهن‌های سایز بزرگ H و برای ساختمان‌های معمولی از تیرآهن‌های با سایز کمتر استفاده می‌شود؛ اما شاکله اصلی هر ساختمان را تیرآهن در کنار سایر مقاطع، تشکیل می دهد؛ به‌همین‌خاطر، اطلاع از قیمت تیرآهن امروز برای خریداران مورد اهمیت است. ایران با داشتن تعداد زیادی مجتمع فولادی تهیه تیرآهن، احتیاج کمی به واردات این محصول دارد و کارخانه ها توانسته اند بخش زیادی از نیاز صنایع به این محصول را مرتفع کنند.

مقاطع فولادی - اسپاد فولاد آسیا

طبق بررسی‌های صورت گرفته:

تیرآهن یکی از مهمترین پروفیل‌ها در صنعت ساختمان شناخته می‌شود. حجم استفاده از این محصول به اندازه‌ای بالا است که حتی کوچکترین تغییر در قیمت تیرآهن موجب اختلاف زیاد در هزینه اجرا خواهد شد. انتخاب مناسب چنین کالای مهمی تاثیر بسیاری در تعیین موفقیت و شکست پروژه خواهد داشت.

برخی نکات مهم در خرید تیرآهن به شرح زیر است:

عرضه تیرآهن به دو صورت شاخه‌ای و کیلویی صورت می‌پذیرد. پرکاربردترین نوع تیرآهن سایز ۱۴ است.

قیمت تیرآهن برندهای معتبر بازار را در لیست زیر می توانید مشاهده کنید:

 • قیمت تیرآهن اصفهان
 • قیمت تیرآهن اهواز
 • قیمت تیرآهن فایکو
 • قیمت تیرآهن کرمانشاه

صنعتگران و به خصوص افراد فعال در حوزه ساخت و ساز، توجه ویژه‌ای نسبت به قیمت تیرآهن دارند. قیمت این محصول هم مانند سایر آهن آلات و مقاطع فولادی نوسان‌های بسیاری را در طول سال تجربه می‌کند و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این مقاله قیمت روز تیرآهن را بررسی می‌کنیم.

عوامل موثر بر قیمت تیرآهن
عوامل مختلفی روی قیمت تیرآهن تأثیر دارد که برخی از آن‌ها قابل پیش‌بینی هستند و برخی دیگر را نمی‌توان پیشبینی کرد. با شناخت عوامل قابل پیشبینی تا حدی می‌توان روند قیمت تیرآهن ۱۶ و دیگر سایزهای این محصول را حدس زد و مطابق با آن بودجه مورد نیاز برای یک پروژه را برآورد کرد. در ادامه این عوامل را نام می‌بریم.

 • زمان
 • میزان عرضه و تقاضا
 • هزینه حمل و نقل
 • شرایط سیاسی و اجتماعی موجود در زمان خرید
 • قیمت آهن
 • سایز تیرآهن
 • برند تیرآهن

طبق نظر کارشناسان اسپاد فولاد آسیا:

“تیرآهن، از جمله محصولاتی است که نرخ تقاضا و نوسانات بازار آن به صورت روزانه و لحظه‌ای تغییر می‌کند و ممکن است قیمت تیرآهن امروز اختلاف بسیار زیادی با قیمت تیرآهن روز بعد داشته باشد؛ از جمله تیرآهن‌هایی که نوسان قیمت زیادی دارند می‌توان به قیمت تیرآهن اصفهان و کرمانشاه اشاره کرد. بخشی از علت تغییر قیمت روز تیرآهن مربوط به تولیدکنندگان و همچنین سایزهای آن است، به طور مثال: قیمت تیرآهن ۱۴، با توجه به میزان تقاضایی که برای آن وجود دارد ممکن است بیشتر و کمتر از قیمت تیرآهن ۱۶ باشد.”

قیمت روز تیرآهن
امکان پیش‌بینی دقیق قیمت روز تیرآهن وجود ندارد. قیمت این محصول به صورت روزانه توسط کارخانه‌های تولیدکننده اعلام می‌شود و در جدول‌هایی که در سایت اسپادفولاد قرار دارد، ثبت می‌شود. افرادی که سابقه زیادی در بازار فولاد دارند، پیش‌بینی‌هایی انجام می‌دهند که به قیمت تیرآهن برندهای مختلف ممکن است نزدیک باشد، اما هیچوقت نمی‌توان اطمینان داشت که نرخ این محصول دقیقا مطابق با پیش‌بینی‌های انجام شده خواهد بود. گاهی اوقات قیمت بخاطر وقایع ناگهانی دچار نوسان‌های شدید و غیرمنتظره می‌شود؛ در واقع این نوسانات بازار آهن علاوه بر تیرآهن، سایر مقاطع مانند قیمت میلگرد، پروفیل و … را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

قیمت تیرآهن براساس معیارهای مختلفی تعیین می‌شود و نوسان آن نیز زیاد است

قیمت تیرآهن ۱۴
قیمت تیرآهن ۱۴، نسبت به سایر سایزهای این مقطع فولادی کم‌تر بوده و این مسئله به‌خاطر سبک‌تر بودن آن نسبت به سایزهای بالاترش است.

طبق نظر کارشناسان اسپاد فولاد:

“قیمت تیرآهن، که از محصولات بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف کشور است و به دو شکل l و H در کارخانه های فولادی کشور تولید و در بازار عرضه می‌شود؛ متاثر از شرایط گوناگون موجود در بازار آهن و فولاد، دچار نوسان می‌گردد. آگاهی از تغییرات قیمت روز تیرآهن که در سایزهای متنوع ۱۲ تا ۶۰ و طبق استانداردهای جهانی IPE، IPB، IPN تولید می‌شود، به پیمانکاران و خریداران این محصول کمک می‌کند تا با دانش بیشتر برای بودجه پروژه‌های عمرانی خود تصمیم‌گیری کنند.”

قیمت انواع تیرآهن موجود در بازار
قیمت تیرآهن به کارخانه، روش تولید و سایز آن بستگی دارد. مجموعه اسپادفولاد هر روز لیست قیمت تیرآهن تمامی برندهای معتبر را به صورت روزانه بروزرسانی می‌کند تا کاربران بازار فولاد از نوسان‌های قیمت تیرآهن ۱۸ و سایر سایزهای این محصول فولادی اطلاع داشته باشند.

نحوه خرید تیرآهن
خرید اینترنتی از اسپاد فولاد ساده‌ترین روش برای سفارش تیرآهن است؛ تفاوتی ندارد پروژه شما به چه تعداد تیرآهن در چه سایزی نیاز داشته باشد و در کدام نقطه از کشور قرار داشته باشد، با استفاده از اسپاد فولاد می‌توانید مقاطع فولادی مورد نظرتان را سفارش دهید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. 

سوالات پرتکرار

ارسال کالای شما در اسپادفولاد با یک فرایند منظم انجام و پیگیری می‌شود. ارسال توسط بخش باربری، استعلام قیمت و با هماهنگی با خریداران عزیز به تمامی نقاط کشور توسط تریلی به صورت شاخه‌های ۱۲ متری ارسال می‌گردد.

خرید از کارخانه‌های مربوطه به صورت سفارش کالای درخواستی خریدار و اعلام بار توسط کارخانه به باربری می‌باشد. ارسال در کوتاه‌ترین زمان ممکن و از ۲ روز الی یک هفته کاری زمان تحویل آن است.

روی هر ظرفیت تریلی به تعداد ۴ الی ۵ بندیل قابل تحویل است. البته که فرآیند خرید در اسپادفولاد بسیار منعطف است و شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه نمایید.