شماره‌های تماس:

تولید محصولات فولادی صرفه اقتصادی ندارد

[rank_math_breadcrumb]

فهرست

مدیر خرید و حمل مواد اولیه شرکت فولاد مبارکه، اظهار کرد: اگر شرایط اقتصادی تولیدکنندگان فولاد به همین شکل پیش رود تا چندسال آینده، بیشتر شرکت های فولادی ورشکست خواهند شد، چراکه تولید محصولات فولادی برایشان صرفه اقتصادی ندارد.

شفافیت در تعیین پایه مواد اولیه محصولات فولادی در بورس کالا اصلاح شود/ امروزه تولید محصولات فولادی صرفه اقتصادی ندارد اخبار
سعید عابدی، در گفتگو با خبرنگار فولادبان با بیان اینکه یکی از ایرادات بورس کالا عدم شفافیت در خصوص تعیین قیمت پایه مواد اولیه است، مطرح کرد: قیمت پایه کنسانتره باید طوری تعیین شود که برای مصرف کننده جذاب و برای عرضه کننده بسیار سودآور باشد. لذا با بررسی سال گذشته، متوجه می شویم که عرضه کنندگان محصول کنسانتره، حاشیه سود ۵۰ درصدی کسب کرده اند. اما در حال حاضر قیمت کنستاتره افزایش پیدا کرده که به تبعیت از آن قیمت گندله نیز افزون شده که متاسفانه این عامل موجب عدم اشتیاق خریداران و عرضه کنندگان در بورس کالا شده است.

به گفته وی، کاهش قیمت پایه کنسانتره و گندله در بورس کالا موجب اشتیاق خریداران و عرضه کنندگان خواهد شد و همچین به تبعیت از آنان، قیمت آهن اسفنجی نیز کاهشی می شود.

در پایان، مدیر خرید و حمل مواد اولیه شرکت فولاد مبارکه، بیان کرد: امروزه اگر شرکتی بدون در نظر گرفتن تولید آهن اسفنجی، اقدام به تولید شمش کند با ضرر و زیان زیادی مواجه خواهد شد.

فهرست مطالب

نوشته‌های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها