شماره‌های تماس:

برنامه فولاد سبز ایران

[rank_math_breadcrumb]

فهرست

طیب نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان از تدوین سند راهبردی تولید فولاد سبز در این شرکت خبر داد.

محمد یاسر طیب نیا گفت : این سند پنج ساله تدوین شده و در همه فرآیندهایی که به تولید فولاد سبز و بدون کربن وآلایندگی می انجامد طرح های تحقیقاتی را آغاز کرده ایم.

وی افزود: تغییراتی در فرآیندهای مختلف تولید از جمله فرایند احیا سنگ آهن که در نهایت به تولید آهن مذاب وفولاد منتهی می شود برای حذف کربن وجایگزینی سوختهای فسیلی با انرژیهای تجدید پذیرطراحی شده که در حال پیگیری واجرای آنها هستیم.

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان همچنین از برنامه ریزی برای استفاده از قراضه های آهن در چرخه تولید به جای سنگ آهن هم خبر داد و گفت: با احداث نیروگاه های خورشیدی هم به دنبال استفاده از انرژی های پاک و تجدید پذیر هستیم مانند آنچه در شرق اصفهان در حال ساخت است.

محمد یاسر طیب نیا همچنین افزود: این تغییر رویکرد البته بدون حمایت دولت(مثلا معافیتهای مالیاتی برای فولادسازهایی که فولاد سبز تولید می کند) محقق نمی شود.

ایران کنوانسیون ۲۰۱۵ (توافق نامه تغییرات اقلیمی پاریس) را امضاء کرده و کشورها ی امضاء کننده متعهد شده اند تا سال ۲۰۳۰ رد پای کربن را از تولید فولاد حذف کنند چرا که در غیر این صورت صادراتشان محدود و تعرفه بندی می شود.

در این میان در حالی که پیش بینی می‌شود بازار فولاد سبز منطقه MENA بین سالهای ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ سالانه ۳۸ درصد رشد کند، اجلاس سران فولاد سبز خاورمیانه و شمال آفریقا امسال در دبی برگزار می شود.

اجلاس سران فولاد سبز خاورمیانه و شمال آفریقا، در ۱۱ تا ۱۲ سپتامبر (۲۱-۲۲ شهریور ۱۴۰۳) در دبی برگزار می‌شود. این اجلاس رویدادی است که در آن متخصصان صنعت آهن و فولاد و سایر ذی نفعان گرد هم می‌آیند تا در مورد پیشرفت و جهت توسعه فولاد سبز در منطقه MENA صحبت کنند. همچنین آخرین پیشرفت‌ها در کاهش انتشار کربن در بخش فولاد را به نمایش گذاشته خواهد شد.

فهرست مطالب

نوشته‌های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها