حسین بختیاری معاون فروش فولاد خراسان اظهار داشت:

امروز ۳۱ خرداد شمش فولادی در بورس کالا با نرخ ۱۳۱۳۱ تومان به ازای هر کیلو عرضه شده که این نرخ، غیرکارشناسی و نزدیک به نرخ‌های قراضه آهن است. این قیمت‌های پایه پایین باعث می‌شود تا فولادسازان متضرر شوند.

بختیاری تأکید کرد: نوردکاران همیشه درخواست داشتند که قیمت پایه میلگرد در بورس کالا ۱۱ درصد بیش از نرخ پایه شمش باشد که خواسته آن‌ها نیز منطقی بود. با این وجود، در هفته جاری نرخ پایه میلگرد ۲۵ درصد بالاتر از نرخ پایه شمش است. با توجه به اعلام کارگزاری‌ها، نرخ پایه میلگرد در هفته جاری ۱۶۴۰۰ تومان به ازای هر کیلو است.

معاون فروش فولاد خراسان در مورد محدودیت‌های برق این شرکت فولادی نیز گفت: محدودیت‌های مصرف برق فولاد خراسان چند روزی است که کمتر از پیش شده و در حال حاضر یک واحد فولادسازی مجتمع فعال است. امیدواریم شاهد افزایش محدودیت‌ها نباشیم تا تولید تداوم و بازار فولاد ثبات داشته باشد.

روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد، بورس کالا میزبان عرضه ۱۶۳ هزار و ۵۶۰ تن شمش بلوم بود که بنا به آمار نهایی 161 هزار و 7۰۰ تن ( معادل 99درصد ) از این عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت. نتیجه نهایی عرضه‌های شمش فولاد خوزستان که حدود ۱۵ درصد بالاتر از قیمت پایه بود، باعث شد تا میانگین موزون نرخ معالاتی شمش بالاتر بایستد.

قیمت میانگین موزون شمش بلوم در معاملات امروز ۱۳۱۸۷ تومان به ازای هر کیلو بود و شمش ۲۱۷۸ تومان به ازای هر کیلو معادل ۱۴.۲ درصد کمتر از قیمت میانگین موزون معاملات ۲۸ خرداد، مورد معامله قرار گرفت! این بیشترین کاهش تاریخی قیمت شمش در بورس کالا در عرض کمتر از یک هفته است!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت مشاوره بامادرارتباط باشید