شماره‌های تماس:

محدودیت برق صنایع فولاد آغاز شد؟

[rank_math_breadcrumb]

فهرست

‎خبرهای رسیده درباره محدودیت برق صنایع حاکی از این است که اعمال محدودیت‌های مصرف برق صنایع فولاد که قرار بود از نیمه خرداد آغاز شود، از این هفته و به‌صورت زودرس آغاز شده و از برخی شرکت‌های فولادی خواسته شده تا مصرف برق خود را کاهش دهند.
‎تأثیر محدودیت‌های برق از هم‌اکنون در حجم عرضه‌های شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا مشهود است. شرکت‌های فولادی با این پیش‌بینی که تولیدشان به دلیل محدودیت‌های برق کاهش خواهد یافت، امروز حجم عرضه شمش خود را نسبت به هفته‌های گذشته کاهش داده‌اند. به عنوان مثال فولاد خوزستان، 15,000تن شمش فولادی و 15,000تن تختال عرضه کرد. این درحالی است که هفته‌ی گذشته، فولاد خوزستان 30,000تن شمش فولادی (معادل دوبرابر مقدار امروز) عرضه کرده بود. همچنین حجم عرضه تختال نسبت به هفته گذشته 25درصد کاهش داشت.
‎همچنین قابل ذکر است که سیف‌الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت درباره نامه‌ای که اخیرا شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع برق ایران (توانیر) با موضوع مدیریت بار صنایع انرژی‌بر، سیمان و فولاد در شرکت‌های توزیع منتشر کرده گفت: وزارت صمت نه تنها از این نامه خبر ندارد بلکه هیچ دخل و تصرفی هم در تدوین آن نداشته، بنابراین محتوای نامه از نظر این وزارتخانه قابل‌ قبول نیست.
‎وی افزود: توانیر این نامه را به طور مستقل تهیه و ارسال کرده و در این زمینه هیچ توافقی با وزارت صمت نداشته است.
‎امیری تصریح کرد: فولادی‌ها در زمستان با کمبود گاز و در تابستان با کمبود برق روبه‌رو هستند و #وزارت_صمت به دنبال این است که کمترین محدودیت انرژی به فولادی‌ها تحمیل شود.
‎در نامه‌ توانیر درباره محدودیت برق صنایع فولاد خطاب به مدیران عامل شرکت‌های توزیع نیروی برق تصریح شده است که صنایع انرژی‌بر از جمله صنعت فولاد از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور با کاهش چشمگیر بار الکتریکی روبه‌رو خواهند شد.

فهرست مطالب

نوشته‌های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها