شماره‌های تماس:

فولاد کویر (Kavir Steel Complex) یکی از مطرح ترین و بزرگترین کارخانه‌های تولیدی کشور می‌باشد که در صنعت فولاد ایران فعالیت گسترده‌ای دارد. این شرکت فولادی کامل‌ترین سبد خرید میلگرد را در کشور عرضه می‌کند و شما می‌توانید میلگرد فولاد کویر کاشان را در هر چهار استاندارد A1، A2، A3 و A4 از مجموعه عصرآهن خریداری نمایید. فولاد کویر محصولات با کیفیت و متنوعی را روانه بازار می‌کند و به عنوان یک قطب بزرگ تولید کننده میلگرد در کشور و بیشتر با نام تجاری کویر کاشان شناخته می‌شود. این شرکت فولادی در برخی محصولات، تنها تولیدکننده محصولات میلگرد آلیاژی و صنعتی است. مجتمع فولاد کویر کاشان توانایی تولید بیش از 400 گرید سایز محصول را داراست و جزو تولید‌کنندگان محصولات خاص در منطقه خاورمیانه می‌باشد.

تاریخچه مجتمع فولاد کویر کاشان
در ابتدا در سال ۷۹ شمسی، موسسان شرکت فولاد کویر کاشان، شرکت بازرگانی و بین المللی سپید فراب کویر را تاسیس کردند که این شرکت تجاری صرفا در زمینه بازرگانی فعالیت می‌نمود. پس از دو سال از داستان شکل گیری این شرکت، سهامداران سپید فراب کویر با شناسایی صحیح نیاز بازار و بررسی خلع‌های اقتصادی ایران نسبت به تغییر ماهیت فعالیت شرکت به شکل تولیدی اقدام نموده‌اند. به این ترتیب شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر، در شهر آران و بیدگل واقع در شمال استان اصفهان راه اندازی گردید و توانست اشتغال زایی و رونق اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را با خود به این منطقه به ارمغان آورد. در نهایت در پانزدهم مرداد ماه سال ۸۱ شمسی در زمینه احداث یک واحد نورد میلگرد فولادی، اعلامیه رسمی تاسیس از سازمان صنایع و معادن استان اصفهان دریافت کرد و همزمان با این رویداد، قرارداد مربوط به خرید تجهیزات صنعتی و ماشین آلات وابسته و دستگاههای پیشرفته روز دنیا با کمپانی زیمنس آلمان و همکاری شرکت وست آلپاین اتریش نیز منعقد گردید. نهایتا پس از طی مراحل تست و بررسی‌های صورت گرفته فنی، تولیدات رسمی کارخانه فولاد کویر با شعار “با فولاد کویر مطمئن بسازید” از سال ۸۶ شمسی آغاز شد.

محصولات کارخانه فولاد کویر
اگرچه ظرفیت تولید مجتمع کویر از ظرفیت تولید ذوب آهن اصفهان بسیار کمتر است اما چون به صورت تخصصی، انواع میلگردهای فولادی آجدار و ساده را تولید می‌کند، در رده بالاتر و در کنار غول‌های این صنعت قرار می‌گیرد. محصولات تولیدی این شرکت از لحاظ کیفیت بعد از میلگرد ذوب آهن اصفهان و در رده دوم قرار دارد. مجتمع فولاد کویر که از بدو تاسیس در جهت تولید میلگردهای آجدار با استحکام بالاتر فعالیت نموده، با تصویب استاندارد جدید، نسبت به تولید انبوه میلگرد آج 520 (میلگرد A4) نیز اقدام نموده است. همچنین این مجتمع با توصیه اساتید و مهندسین مشاور عمران در جهت کمک و سهولت در امر طراحی سازه اقدام به طراحی و تولید میلگرد 40 نموده است که کمک بزرگی در کاهش مصرف میلگرد در بتن می‌کند. محصولات مجتمع فولاد کویر کاشان به دو دسته صنعتی و ساختمانی دسته بندی می‌شود که در ذیل به صورت کامل توضیح داده می شود.

محصولات صنعتی فولاد کویر
محصولات صنعتی فولاد کویر کاشان شامل وایرود کم کربن، وایرود کربن متوسط، وایر راد پرکربن، وایرود جهت تولید الکترود و سیم جوش می‌باشد که بطور مفصل در زیر با جزییات ذکر می‌گردد.

محصول صنعتی وایرود کم کربن:از مشخصه‌های مهم وایرود کم کربن می‌توان با توجه به حساسیت آنالیز شیمیایی در وایررادهای ساخت انواع سیم جوش و الکترود با تضمین ترکیب شیمیایی و تامین ریزساختار مناسب اشاره نمود. این نوع وایررادها در حال حاضر در سایز 6.5 و 5.5 میلیمتر و با گریدهای مطرح SWRY11 و SWRY21 تولید می‌گردد. همچنین وایرراد کم کربن برای تولید مفتول کله زنی و فورج و کشش سرد با گریدهای متنوع که کاربردهای مختلفی در صنعت و همچنین تولید پیچ و مهره، میخ، سیم های آبکاری شده، انواع توری دارد، اشاره کرد.

محصول صنعتی وایرراد کربن متوسط: وایررادهای کربن متوسط دارای مقادیر عناصری از قبیل نیکل و کروم به صورت کربن متوسط بدون آلیاژ می‌باشد که برای مصارفی از قبیل پیچ‌های استحکام بالا، قطعات با سختکاری حجمی، قطعات فورج و اکستروژن سرد کاربرد دارد.

محصول صنعتی وایرراد پرکربن: وایرراد فولادی پرکربن کاربردهای متفاوتی برای صنایع مختلف از قبیل صنعت تایر و لاستیک، کابل های انتقال قدرت، تولید انواع فنر همچنین تولید سیم و استرندهای بتن و سازه های پیش تنیده دارد.

محصول صنعتی وایرراد جهت تولید الکترود و سیم جوش: این نوع وایر راد که با توجه به گرید آن از فولاد های جوشان نیمه آرام یا کاملا آرام تولید میشود برای تولید انواع الکترود و همچنین تولید انواع سیم جوش که خیلی پر مصرف هستتند کاربرد دارد. با توجه به انواع گریدهای سیم جوش کاربرد دارد.

محصولات ساختمانی فولاد کویر
میلگرد فولاد کویر این روزها سهم بالایی از بازار آهن و فولاد کشور را در بر گرفته است و بخش اعظمی از میلگرد بازار داخلی را تامین می‌کند. فولاد کویر کاشان شامل کامل‌ترین سبد میلگرد شامل میلگرد آجدار، میلگرد ساده، میلگرد کلاف ساده و میلگرد شاخه‌ای در کلیه مقاطع مورد نیاز در کشور می‌باشد که در ادامه جزئیات بیشتری را از آن‌ها خواهید خواند.

مجتمع فولاد کویر کاشان امکان خرید تمامی سایزهای مورد نیاز میلگرد را از کوچک‌ترین سایز ۸ میلی‌متری تا ۴۰ میلی‌متری را فراهم کرده است.

لیست میلگرد کویر
– شاخه آجدار A4 که در بازار داخلی با نام میلگرد آجدار مرکب یا میلگرد آج 500 نیز شناخته می‌شود، از جمله تولیدات فولاد کویر کاشان است که استحکام بالاتری نسبت به دیگر میلگردهای این مجتمع فولادی دارد. از مشخصات میلگرد آج 500 کویر کاشان می‌توان به استحکام تسلیم 528، استحکام نهایی 666 و درصد ازدیاد طول 20% آن اشاره کرد که مشخصات مکانیکی مطلوبی را برای آن‌ در پدیده‌های خستگی، بارهای سیکلی و دینامیکی و ضربه‌ای فراهم می‌کند. میلگرد فولاد کویر کاشان در استاندارد A4 در سایزهای 8 الی 40 به صورت شاخه‌ای تولید می‌شود.

– شاخه آجدار A3 فولاد کویر کاشان نیز که آج 400 نامیده می‌شود، مطابق با استاندارد ملی ایران تولید می‌شود و دارای استحکام تسلیم 482، استحکام نهایی 641 و درصد ازدیاد طولی 22% می‌باشد. میلگردهای A3 مجتمع فولاد کویر کاشان به صورت شاخه‌ای و در سایزهای 8 الی 40 تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

– شاخه آجدار A2 که با نام آج 340 در بازار داخلی شناخته می‌شود می‌شود، در سایزهای 8 الی 40 در مجتمع فولاد کویر قابل تولید بوده و تمامی میلگردهای تولیدی آن از استاندارد ملی ایران 3132 پیروی می‌کنند.

– شاخه ساده این شرکت فولادی نیز که طبق استاندارد روسی A1 تولید می‌شود، یکی دیگر از تولیدات مجتمع فولاد کویر کاشان می‌باشد که هیچ برجستگی روی سطح خود ندارد و به اصطلاح بدون آج می‌باشد. میلگرد A1 مجتمع فولاد کویر کاشان در سایزهای 12 الی 50 در بازار داخلی موجود است.

– کلاف‌های آجدار مجتمع فولاد کویر کاشان نیز در سایزهای 8 تا 16 میلی‌متر تولید و به صورت کلاف‌های بهم پیچیده می‌باشند. کلاف آجدار در اندازه‌های 8، 10، 12 و 14 در هر دو استاندارد A2 و A3 و در اندازه‌ی 16 فقط طبق استاندارد A3 قابل تولید می‌باشند.

– کلاف ساده یکی دیگر از محصولات مجتمع فولاد کویر کاشان است که در سایزهای ۵.۵ تا ۱۶ میلیمتر تولید می‌شوند.

قیمت میلگرد کویر کاشان و علامت اختصاری آن
میلگرد فولاد کویر کاشان با حک و تکرار لوگو کویر (Kavir) در طول شاخه مشخص می‌شود. علاوه بر این اندازه‌ی میلگرد و نوع آج نیز بر روی میلگرد حک می‌شود. برای مثال علامت اختصاری حک شده روی میلگرد (kavir-36-420) نشان می‌دهد که این میلگرد A3 با سایز 36 می‌باشد و از تولیدات مجتمع فولاد کویر کاشان است. ما در مجموعه‌ی عصر آهن امکان مشاهده‌ی قیمت میلگرد کویر را برای شما فراهم کرده‌ایم و شما می‌توانید جهت مشاهده قیمت‌ها در هر لحظه از شبانه‌روز به سایت عصرآهن مراجعه کنید.

مزایای میلگرد کویر
محصولات مجتمع فولاد کویر دارای مزایا و برتری‌هایی می‌باشد که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

استحکام خیلی بالا
داکتیویتی فوق العاده مناسب
قابلیت جوش کاری ایده‌آل
مقاومت بالا در برابر خستگی
مقاومت بالا در برابر بارهای سیکلی و دینامیکی و ضربه‌ای
نحوه بسته بندی میلگرد کویر
محصولات و تولیدات فولاد کویر کاشان با حداقل یک اتیکت و حداکثر سه اتیکت می‌باشد. به طور مثال در یک اتیکت برای مشخصات ضروری تولیدات گرم نورد دیده، ممکن است اطلاعاتی مانند؛ شماره ذوب، سایز مفتول، شماره استاندارد محصول، نام مشتری، نام تولید کننده و گرید فولاد درج گردد.

استانداردها و گواهینامه‌های مجتمع فولاد کویر کاشان:
استاندارد ملی ایران
گواهینامه استاندارد اتحادیه اروپا CE
سیستم مدیریت زیست محیطی
گواهینامه مدیریت برند
گواهینامه مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی
مدیریت رضایتمندی مشتریان

آخرین اخبار در رابطه با مجتمع فولاد کویر

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از درج شرکت فولاد سپید فراب کویر در سامانه پس از معاملات در پانزدهم مهر ۱۳۹۸ خبر داد. تعداد ۲۴۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت فولاد سپید فراب کویر به عنوان پانصد و سی و یکمین شرکت پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش “ساخت فلزات اساسی”، گروه و طبقه “ساخت آهن و فولاد اساسی” در فهرست نرخ‌های بازار دوم و به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه اولیه شد.

مالک فولاد کویر کاشان برادران خوروش می باشند و مدیر عامل مجتمع فولاد کویر (فولاد سپید فراب کویر کاشان) احمد خوروش و جواد خوروش نایب رئیس هیت مدیره و حمیدرضا خوروش رئیس هیت مدیره می‌باشد.

مجتمع فولاد کویر کاشان با گذشت حدودا یک دهه از زمان راه اندازی توانسته سهم بزرگی از تولیدات میلگرد پروژه های کشور را بر عهده بگیرد و هم اکنون پروژه های بسیاری با میلگرد فولاد کویر در حال اجرا می‌باشند که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: – پروژه طلای سبا در استان اصفهان ساختمان همایش نظام مهندسی اصفهان – پروژه رئوف مشهد – پروژه بنیاد مسکن قم – پروژه هتل آسمان کیش

هزینه حمل میلگرد کویر
یکی از مزایای خرید میلگرد فولاد کویر کاشان تعرفه‌های باربری آن است که معمولا ۳۰ الی ۵۰ درصد پایین‌تر از دیگر کارخانه‌های تولیدی کشور می‌باشد. مجتمع فولاد کویر به منظور تحویل میلگرد در کمترین هزینه، کوتاه‌ترین زمان و کمترین ضریب خطا بیش از ۵۰ کامیون تریلی را در اختیار ناوگان حمل و نقل اختصاصی شرکت قرار داده است و تمام تلاش خود را برای ارائه‌ی خدمات بهتر به مشتریان خود ارائه می‌ دهد. این شرکت تعمیرگاه‌های دائمی را در نزدیکی محل کارخانه احداث کرده است تا از بروز توقف در ارسال محصولات به دلیل مشکلات فنی جلوگیری کند. تحویل در کمترین زمان و با هماهنگی لازم در کنار کیفیت بالای محصولات از ویژگی‌های ناوگان حمل و نقل فولاد کویر کاشان است که آن را از دیگر کارخانه‌های تولیدی کشور متمایز کرده است.