شماره‌های تماس:

مقایسه روند قیمت فولاد صادراتی ایران و CIS

[rank_math_breadcrumb]

فهرست

قیمت بیلت صادراتی CIS در ادامه روند ملایم صعودی خود، در هفته منتهی به 3 شهریور با دو درصد رشد نسبت به هفته قبل از آن به 460 دلار به ازای هر تن رسید.
این سومین هفته صعودی قیمت شمش CIS پس از کف‌سازی در محدوده ۴۳۰ دلار محسوب می‌شود.
قیمت شمش صادراتی ایران نیز از ۴۶۵ دلار به ازای هر تن با رشد ۰,۹ درصدی به ۴۶۹ دلار بر تن، همچنان در سطحی بالاتر از بیلت CIS قرار گرفت. قیمت بیلت صادراتی ایران در سه هفته اخیر در پی رشد قیمت بیلت CIS با رشد همراه بود. نکته مهم این است که با توجه به تفاوت آهنگ رشد این دو قیمت، فاصله قیمتی شمش CIS و فوب ایران به ۹ دلار بر تن معادل ۲ درصد کاهش یافته است.
قیمت هر تن اسلب صادراتی CIS نیز در هفته گذشته در سطح ۴۷۰ دلار بر تن قرار گرفت که نسبت به هفته گذشته حدود ۲,۷ درصد رشد داشت. اسلب صادراتی CIS نیز طی دو هفته گذشته در مسیر صعودی قرار گرفته است.
قیمت اسلب صادراتی ایران بدون هیچ تغییری در همان سطح ۴۴۰ دلار بر تن مانند چهار هفته گذشته باقی ماند. فاصله قیمتی اسلب CIS و فوب ایران که در هفته گذشته به ۱۸ دلار رسیده بود، با آغاز روند صعودی اسلب CIS در دو هفته اخیر به ۳۰ دلار بر تن معادل ۶ درصد افزایش یافته و بنابراین با توجه به تجربه‌های گذشته پیش‌بینی می‌شود قیمت اسلب صادراتی ایران نیز رشد ملایم خود را آغاز کند.

فهرست مطالب

نوشته‌های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها