فولاد امیرکبیر خزر

کارخانه امیرکبیر خزر در زمینه تولید میلگرد آجدار فعالیت دارد و محصولات خود را طبق استاندارد ملی ایران 3132 تولید می‌کند. میلگرد امیرکبیر خزر در سایز 10 الی 32 در سه نوع A2، A3 و A4 تولید و به بازار عرضه می‌شود. AKS نام تجاری حک شده بر روی میلگرد امیرکبیر خزر می‌باشد.

قیمت میلگرد امیرکبیر خزر
قیمت میلگرد امیرکبیر خزر به صورت روزانه و مستقیم توسط خود تولیدکننده تعیین می‌شود. از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت میلگرد می‌توان به تنش‌‌های موجود در بازار، نوسانات ارز و عوامل سیاسی و اقتصادی اشاره کرد. همچنین موقعیت مکانی و تنوع محصولات تولیدکننده در تعیین قیمت میلگرد امیرکبیر خزر دخیل می‌باشد، چراکه مسافت حمل و نقل بر قیمت نهایی تاثیرگذار است و دور بودن محل تخلیه باعث افزایش آن می‌شود. همچنین وجود میلگرد A4 در سبد تولید امیرکبیر خزر، وجه تمایز این کارخانه نسبت به تولیدکنندگان دیگر است.

فولاد امیرکبیر خزر در سال 1383 شمسی از سوی سازمان صنایع و معادن استان گیلان در زمینی به مساحت حدود پانزده هکتار واقع در شهرک صنعتی رشت تأسیس شد و طی اقدامات عملیاتی اولیه، تولید میلگرد فولادی با ظرفیت پانصد تن انجام گرفت. سرانجام فولاد امیرکبیر خزر در سال 1385 شمسی با بهره گیری از چهارصد نفر نیروی انسانی از دو خط تولید میلگرد آجدار در سایزهای 10 تا 22 بهره برداری گردید.

بر اساس گزارش های دریافتی از مدیرعامل فولاد امیرکبیر خزر جناب آقای مهندس مهرداد سعادت، شرکت فولاد امیرکبیر خزر بخش بزرگی از نیازهای فولادی داخل کشور را در حال تامین کردن می باشد. مجتمع امیرکبیر خزر طی اقداماتی توسعه طلبانه در حوزه فنی و ملی، در سال نیمه اول 1390 شمسی اقدام به راه اندازی و بهره برداری خط تولید میلگرد فولادی آجدار در در سایز های 8 تا 32 با ظرفیت 250 هزار تن در سال نمود که این طرح موجب اشتغال بیش از 600 نفر نیروی انسانی مستقیم و بیش از 3000 نفر نیروی انسانی غیر مستقیم شده است.

دستاوردهای شرکت فولاد امیرکبیر خزر

این شرکت در سال 91 با اقدام به صادرات محصول به کشور افغانستان، پا به عرصه بازار جهانی گذاشت و در سال های اخیر شاهد توسعه فعالیت این شرکت در خصوص صادرات میلگرد به کشورهای مختلف می‌باشیم. از دستاوردها و افتخارات فولاد امیرکبیر می توان به موارد زیر اشاره کرد: انتخاب کارآفرین برتر استان گیلان از سوی دبیرخانه جشنواره کارآفرینان برتر، انتخاب کارآفرین برتر از سوی وزارت کار و امور اجتماعی، انتخاب واحد تولیدی برتر از سوی سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان، اخذ گواهینامه‌های سیستم مدیریت یکپارچه ایزو، انتخاب واحد تولیدی نمونه از سوی اداره کل استاندارد استان گیلان، اخذ رتبه برترین در حوزه صادرات و واردات از سوی اتاق بازرگانی – صنایع – معادن و کشاورزی.

معرفی واحد تولیدی نورد گرم

در مجتمع فولاد امیرکبیر خزر ماشین آلات و بخش واحدهای تولیدی شامل انبارش شمش، ماشین آلات گداختگی شمش آهن، ماشین آلات نورد، ماشین آلات بسته بندی، آزمایشگاه کنترل کیفیت، ماشین آلات پشتیبانی، تأسیسات برق رسانی، تأسیسات آب رسانی، تأسیسات سوخت رسانی، تأسیسات روانکاری، تأسیسات هوای فشرده، ماشین آلات حمل و نقل کارگاهی می باشد و این مجموعه در حال توسعه است.

جهت مشاوره بامادرارتباط باشید