شماره‌های تماس:

روند تولید فولاد ایران: آهن اسفنجی، شمش فولادی، اسلب و فولاد میانی

[rank_math_breadcrumb]

فهرست

بررسی روند تولید فولاد ایران در فصل بهار 3 سال اخیر نشان می‌دهد که در خرداد امسال، تولید شمش فولادی (بیلت و بلوم) کشور با افزایش 1 درصدی نسبت به خرداد سال گذشته به 1 میلیون و 658 هزار تن رسیده است. البته محدودیت‌های برق باعث شده تا تولید شمش فولادی در خرداد امسال حدود 11 درصد کمتر از اردیبهشت سال جاری باشد.

در مجموع فولاد میانی (بیلت، بلوم و اسلب)، تولید کشور در خرداد امسال تغییر چندانی نداشته و تنها 7 هزار تن بیش از خرداد سال گذشته بوده است.

نرخ رشد تولید فولاد ایران که در فروردین امسال 7 درصد بوده، در اردیبهشت به 3 درصد و در خرداد امسال به صفر رسیده است که علت آن محدودیت برق در خرداد سال جاری است.

تولید آهن اسفنجی ایران اما در خرداد امسال افزایش 9 درصدی را نسبت به خرداد سال گذشته نشان می‌دهد.

در مجموع در فصل بهار امسال، تولید آهن اسفنجی ایران با رشد 4 درصدی نسبت به فصل بهار سال گذشته به 9 میلیون و 965 هزار تن رسیده است.

تولید فولاد میانی ایران نیز در بهار امسال به 8 میلیون و 881 هزار تن رسیده که 4 درصد بیش از بهار سال گذشته است.

تولید میلگرد در سه ماهه سال جاری، ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار تن بوده که افزایش ۱.۷ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. تولید تیرآهن نیز با افزایش ۲.۲۲ درصدی به ۳۹۷ هزار تن رسیده است. میزان تولید ورق گرم کشور در سه ماهه نخست سال جاری، ۲ میلیون و ۴۶۵ هزار تن بوده که افزایش ۶.۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. میزان تولید ورق سرد هم ۵.۶ درصد افزایش و ورق پوششدار نیز ۱.۱۱ درصد افزایش یافته است.

در نمودارهای زیر روند تولید ماهیانه آهن اسفنجی و فولاد ایران در فصل بهار سال‌های 1400، 1401 و 1402 را ببینید:

 

 

فهرست مطالب

نوشته‌های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها