اسپاد فولاد آسیا

تثبیت قیمت شمش فولادی

[rank_math_breadcrumb]

فهرست

تثبیت قیمت شمش فولادی بعد از نوسانات زیاد؟
طبق اطلاعیه عرضه بورس کالای ایران امروز ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ قرار بود ۱۶۶ هزار و ۷۴۰ تن محصول مربوط به زنجیره فولاد شامل تختال C، شمش بلوم، ورق سرد B، ورق گالوانیزه G و ورق رنگی در تابلوی معاملات این بازار قرار گیرد اما در انتهای معاملات با حذف ۱۲ درصد از محصولات عرضه شده حجمی به میزان ۱۴۶ هزار و ۶۱۰ تن با میزان تقاضای ۲۰۴ هزار و ۶۸۵ تن به فروش رفت.

شمش بلوم عرضه شده در میان محصولات امروز همچنان با تقاضای خوبی روبه رو بوده و تثبیت قیمت شمش فولادی از آن تعبیر شده است. با افت ۰/۳ درصد حجم عرضه شده، ۱۱۷ هزار و ۵۶۰ تن با میزان تقاضای ۱۹۶ هزار و ۸۳۵ تن به معامله رسید. نرخ معامله این محصول تغییر محسوسی نداشته و فقط با افت به قیمت ۱۹ هزار ۸۳۵ تومان خرید و فروش شد، گفتنی است کمترین نرخ پایه معامله شده برای این محصول ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان و بیشترین قیمت ۲۰ هزار و ۲۰۸ تومان است.

طبق به‌روزرسانی آمار معاملات انواع شمش بلوم در بورس کالا تا لحظه انتشار این پست، مجموعا ۱۰۳،۵۳۰ تن با نرخ معاملاتی میانگین موزون ۲۰۱،۹۷۰ ریال معامله شده است. (اطلاعات تکمیلی آمار شمش فولادی، فردا اطلاع‌رسانی خواهد شد)

امروز همچنین عرضه انواع ورق‌ها در بورس کالا موجود بود که همچنان تقاضا برای این محصولات ضعیف است طوریکه برای ۲ هزار تن ورق سرد B با قیمت پایه ۳۰ هزار و ۴۲۸ تومان فقط ۵۰ تن تقاضا موجود بود. این محصول توسط صنایع هفت الماس به صورت تسویه نقدی برای تاریخ تحویل ۳۰ آبان برنامه‌ریزی شده است. نرخ این محصول نسبت به هفته قبل تغییر محسوسی ندارد اما حجم آن ۷۱/۴ درصد افت داشت.
در میان محصولات عرضه شده ورق گالوانیزه G نیز با بیشترین افت به میزان ۷۹ درصد به مقدار هزار و ۵۰ تن با همان نرخ پایه ۳۹ هزار و ۶۲۶ تومان در حالی در تابلوی معاملات امروز معامله شد که میزان تقاضا برای آن برابر با میزان عرضه بود.
تالار صنعتی بورس کالا امروز همچنین میزبان ۶ هزار تن ورق رنگی عرضه شده توسط فولاد مبارکه بود که تسویه آن نیز به صورت ۵۰ درصد اعتباری و ۵۰ درصد نقد بوده و به طور کامل بر روی نرخ پایه به فروش رفت.
تختال C دیگر محصول معامله شده بر روی تابلوی معاملات بود که توسط فولاد هرمزگان به حجم ۲۰ هزار تن و نرخ پایه ۱۸ هزار و ۹۰۰ تومان به صورت تسویه نقدی با میزان تقاضای ۵ هزار تنی بر روی تابلوی معاملاتبه فروش رفت.

برای اطلاع از قیمت شمش فولادی به صورت روزانه، می‌توانید از این لینک به صفحه مربوطه مراجعه کنید.
همچنین اخبار و اطلاعات روزانه بازار فولاد در شبکه های اجتماعی اسپاد فولاد قابل مشاهده است: تلگرام اسپاد فولاداینستاگرام اسپاد فولاد

فهرست مطالب

نوشته‌های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها