شماره‌های تماس:

افزایش تقاضا برای خرید آهن اسفنجی

[rank_math_breadcrumb]

فهرست

به گزارش آهن‌نیوز، امروز ۱۱ آذر ۱۴۰۲ قرار بود یک میلیون و ۴۲۰ هزار و ۶۰۶ تن محصول شامل ۱۹۰ هزار و ۱۰۶ تن محصولات نورد فولادی، ۱ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۵۰۰ تن محصولات سنگ آهنی و ۸۹ هزار تن آهن اسفنجی در تالار صنعتی عرضه شود. اما در انتهای معاملات امروز حدود ۴۸ درصد محصولات عرضه شده ریزش کرده و ورق سرد لوازم خانگی و سنگ آهن کلوخه به دلیل نبود مشتری از تابلوی معاملات حذف شد. در نهایت حجمی به مقدار ۷۳۹ هزار و ۹۲۶ تن با میزان تقاضای ۷۰۳ هزار و ۲۶۵ تن به فروش رفت که تقاضای چشمگیری محسوب نمی‌شود.

محصولات فولادی امروز شامل تیرآهن، ریل آهن، سبد میلگرد ساده صنعتی، میلگرد کلاف و آلیاژی، و شمش بلوم و آلیاژی، انواع ورق سرد خودرو، لوازم خانگی و گالوانیزه خودرو است که پس از حذف ورق سرد لوازم خانگی حجمی به مقدار ۵۰/۵ درصد ریزش کرده و ۹۳ هزار و ۹۲۶ تن با میزان تقاضای ۴۵ هزار و ۲۶۵ تن به فروش رفت.

همچنین طبق روال هر هفته، در جریان معاملات محصول آهن اسفنجی که از سمت هفت شرکت عرضه شده بود در نهایت تمامی حجم عرضه شده با میزان تقاضای ۱۶۲ هزار تنی و با میانگین نرخ معامله ۱۲۶ هزار و ۳۶۱ ریال به فروش رفت که نسبت به نرخ پایه عرضه، ۱۵/۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. بیشترین افزایش قیمت بین نمادهای آهن اسفنجی مربوط به پارس فولاد سبزوار بود که با قیمت پایانی میانگین موزون ۱۳۰,۵۵۸ به معامله رسید.

در تالار صنعتی و حراج باز نیز از یک میلیون و ۱۴۱ هزار و ۵۰۰ تن محصولات سنگ آهنی شامل سنگ آهن دانه‌بندی، کلوخه، گندله و کنسانتره سنگ آهن موجود، با حذف کامل سنگ آهن کلوخه، که ۵۱/۲ درصد کاهش، حجمی به مقدار ۵۵۷ هزار تن با میزان تقاضای ۴۹۶ هزار تنی به فروش رفت.

فهرست مطالب

نوشته‌های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها